Zdraví a životní styl

Malý laserový přístroj může zachránit tisíce životů
Nový přístroj vysílá dvojitý laserový paprsek, díky němuž je možné analyzovat podezřelá znaménka na pokožce a včas odhalit začínající rakovinu. Zařízení má přitom menší výkon než laserové ukazovátko. celý článek
Nová studie expertů z amerického ústavu National Institutes of Health potvrdila, že mobilní telefony mají vliv na činnost lidského mozku. Ten po padesáti minutách volání zvyšuje spotřebu cukru.
Chcete být zdraví a plní energie? Dodejte svému tělu vše, co potřebuje k tomu, aby správně fungovalo! Všechny důležité vitamíny, minerály, stopové prvky, ale především dostatečné množství významného...
Genetická mutace působící takzvaný Laronův syndrom, tedy jeden z druhů nanismu, zřejmě také chrání nositele před rakovinou a cukrovkou.
Léky léčí, myšlení ulevuje od bolesti
Pocit bolesti spočívá v naší mysli. Vědci zjistili, že pozitivní myšlení umocňuje účinek léků, zatímco negativní postoj ho může minimalizovat. celý článek
Britští experti z ústavu Cochrane Collaboration došli analýzami dosavadních výzkumů k závěru, že tento prvek by měl při léčbě nachlazení nahradit výsadní postavení vitamínu C.
Látka obsažená v kurkumě, která je hlavní součástí směsi koření kari, může pomoci při obnově organismu po mozkové příhodě.
Šidit spánek kvůli pracovním povinnostem se rozhodně nevyplácí. Vědci zjistili, že jeho nedostatek může přinést srdeční choroby nebo mozkovou mrtvici.
Víte, jak posílit imunitu?
Chcete být zdraví? Posilujte svůj imunitní systém. Poradíme Vám jak na to! Zde jsou naše tipy. celý článek
Únor je měsíc, kdy na nás už padá únava z pošmourných zimního období a beznaděj z toho, že slunné dny jsou ještě daleko. Nejsnazší způsob, jak se zbavit depresí, je nechat se trochu rozmazlovat.
Máte vysoký cholesterol? Obáváte se možného rizika infarktu? Anebo chcete jen zpomalit proces stárnutí a podpořit činnost svého imunitního systému? Vsaďte na kvalitní doplňky stravy a zdravý...
Hlazení, objímání a dotýkání účinkuje proti stresu, ulevuje od bolesti a upevňuje vztahy. Vědci dokázali, že i držení za ruku milované osoby prokazatelně zmenšuje úzkost.