Zdraví a životní styl

Špatná práce je pro naše zdraví horší než žádná
Neuspokojivé zaměstnání sice pomůže zaplatit účty, ale zase přináší jiné problémy. Nový výzkum dokládá, že pro duševní zdraví je škodlivější než nezaměstnanost. celý článek
Ženám, jejichž tvar postavy připomíná jablko, nehrozí větší riziko kardiovaskulárních nemocí než těm, které mají postavu hrušky. Dlouholetý předsudek vyvrátil nový výzkum britských vědců.
Když rodiče zjistí, že jejich potomkovi takzvaně hoří tváře, obvykle ihned s obavami sáhnou po teploměru a léku proti horečce.
Nový přístroj vysílá dvojitý laserový paprsek, díky němuž je možné analyzovat podezřelá znaménka na pokožce a včas odhalit začínající rakovinu. Zařízení má přitom menší výkon než laserové ukazovátko.
Mobily ovlivňují náš mozek
Nová studie expertů z amerického ústavu National Institutes of Health potvrdila, že mobilní telefony mají vliv na činnost lidského mozku. Ten po padesáti minutách volání zvyšuje spotřebu cukru. celý článek
Chcete být zdraví a plní energie? Dodejte svému tělu vše, co potřebuje k tomu, aby správně fungovalo! Všechny důležité vitamíny, minerály, stopové prvky, ale především dostatečné množství významného...
Genetická mutace působící takzvaný Laronův syndrom, tedy jeden z druhů nanismu, zřejmě také chrání nositele před rakovinou a cukrovkou.
Pocit bolesti spočívá v naší mysli. Vědci zjistili, že pozitivní myšlení umocňuje účinek léků, zatímco negativní postoj ho může minimalizovat.
Nejúčinnější zbraní proti rýmě není "céčko", ale zinek
Britští experti z ústavu Cochrane Collaboration došli analýzami dosavadních výzkumů k závěru, že tento prvek by měl při léčbě nachlazení nahradit výsadní postavení vitamínu C. celý článek
Látka obsažená v kurkumě, která je hlavní součástí směsi koření kari, může pomoci při obnově organismu po mozkové příhodě.
Šidit spánek kvůli pracovním povinnostem se rozhodně nevyplácí. Vědci zjistili, že jeho nedostatek může přinést srdeční choroby nebo mozkovou mrtvici.
Chcete být zdraví? Posilujte svůj imunitní systém. Poradíme Vám jak na to! Zde jsou naše tipy.