Zdraví a životní styl

Dřepy a jízda na kole mohou způsobit artritidu
Lidé, kteří tráví hodně času jízdou na kole nebo v pozici "na bobku", by měli věnovat zvýšenou pozornost svým kolenům. celý článek
Skotští vědci zjistili, že naše vnitřní hodiny jsou tak komplikované, protože reagují nejen na různé roční doby, ale i na to, jak se mění během dne množství světla.
Pravidelná konzumace mořských ryb je dobrou prevencí před vznikem cukrovky typu B. Britští vědci ale zjistili, že v případě korýšů platí pravý opak.
Bolí vás hlava a nevíte proč? Možná je to velkým množstvím exhalací ve vzduchu.
"Stoletníci" na obzoru? Věda by již brzy mohla zastavit stárnutí.
Století lidé v tělech padesátníků? Vědci tvrdí, že je to realistická možnost. Zkoumají, jak dát lidem "50 aktivních let po 50. narozeninách". celý článek
Ženy po přechodu mají další šanci, jak zabránit řídnutí kostí. Podle posledních průzkumů pomůže strava obsahující sójové boby.
Patříte mezi velmi zaměstnané ženy, které nevydrží ani chvilku v klidu a přitom již brzy očekáváte narození miminka?
Léto nám zamávalo na rozloučenou a vystřídal ho podzim - čas barevného listí, teplých svetrů a čajů.
Jídlo a pití pomáhá překonat bolest
Ukusování čokolády, ale třeba i sklenka vody, může pomoci utlumit nepohodlí a bolest. Tvrdí to nový výzkum americké Chicago University. celý článek
Trauma z prodělané nebezpečné nemoci se celý život odráží na psychice.
Odpíráte si sladkou čokoládu kvůli strachu z nevzhledných červených pupínků? Snažíte se omezit koupání a sprchování z důvodu Vaší suché pleti?
Kyselinu listovou si člověk nedovede sám vytvořit, a proto ji musíme přijímat ve stravě. Tato látka je velmi důležitá zejména pro těhotné ženy a ty, které se chystají otěhotnět.