Zdraví a životní styl

Lidé s nadváhou by měli zkusit žít na horách
Lidé, kteří se snaží zhubnout, by se měli přestěhovat do větší nadmořské výšky, tvrdí vědci. celý článek
Janské Lázně jsou klidným horským lázeňským městečkem s nevšední historií a jako jediné lázně v Krkonoších jsou raritou mezi ostatními horskými středisky.
Pití alkoholu může být pro srdce mužů prospěšné, pro ženy to však neplatí. Vědci přesto nedoporučují, aby s ním silnější polovina lidstva začínala s nadějí, že se vyhne srdečním nemocem.
Žijete v jedné domácnosti s kuřákem a jeho zlozvyk Vám vadí? Nedělejte si iluze, že byste ho odnaučili kouřit! Zde je několik tipů, které Vám usnadní společný život!
Rybí tuk zabraňuje poškození DNA
Vědci zjistili, proč rybí tuk pomáhá při léčbě pacientů, kteří prodělali infarkt. Omega-3 mastné kyseliny v něm obsažené podle nich zabraňují poškození DNA. celý článek
Nejste vůbec zimní typ a tohle dlouhé chladné období Vás psychicky deptá? Jsme tu pro Vás, abychom Vám přispěchali na první pomoc!
Snažíte si žít zdravě, ve skutečnosti je Váš způsob života spíše asketický, nebo nevyvážený a v konečném výsledku příliš zdraví nejste?
U malých dětí, které spí průměrně osm a méně hodin denně, hrozí nebezpečí nadměrné tvorby krevního cukru. Ten je přitom předzvěstí onemocnění cukrovkou (diabetem).
Spalte stopy vánočních hříchů!
Potřebujete po svátcích trochu zhubnout? Slibujete si, že napřesrok budete mít pevnější vůli a tolik nepřiberete? celý článek
Čím déle se žena snaží otěhotnět, tím víc riskuje, že její potomek nebude zdravý.
Také se snažíte skoncovat s Vaším věčným zlozvykem jménem kouření? Zkusili jste všechny možné zázračné bonbóny, žvýkačky i náplasti, ale nic z toho nezabralo?
Víte, že pití malého množství vína má na lidský organismus velmi příznivý vliv? Antioxidanty obsažené ve víně zabraňují usazování škodlivin v kardiovaskulárním systému, čímž pomáhají předcházet...