Zdraví a životní styl

Dlouhodobá snaha o otěhotnění může znamenat nebezpečí
Čím déle se žena snaží otěhotnět, tím víc riskuje, že její potomek nebude zdravý. celý článek
Také se snažíte skoncovat s Vaším věčným zlozvykem jménem kouření? Zkusili jste všechny možné zázračné bonbóny, žvýkačky i náplasti, ale nic z toho nezabralo?
Víte, že pití malého množství vína má na lidský organismus velmi příznivý vliv? Antioxidanty obsažené ve víně zabraňují usazování škodlivin v kardiovaskulárním systému, čímž pomáhají předcházet...
Vědci zjistili, že pití šumivého vína má stejně pozitivní vliv na srdce jako kakao. A k tomu si víc užijete.
Léky proti osteoporóze mohou snížit riziko rakoviny prsu
Ženy, které užívají bisfosfonáty - léky proti řídnutí kostí -, prokazatelně méně často onemocní rakovinou prsu než ty, které se na osteoporózu neléčí. celý článek
Stačí jedno jablíčko denně a budete se cítit a vypadat mnohem lépe. Nevěříte? Přečtěte si, co všechno v sobě tyto voňavé plody ukrývají!
Vědci našli další důvod, proč by měly gravidní ženy přijímat dostatečné množství kyseliny listové.
Nejen špatná životospráva může být příčinou silné obezity u nezletilých. Podle posledních průzkumů britských vědců je příčinou i absence určitých úseků DNA.
Mobilní telefony nezpůsobují nádory mozku
Od počátku devadesátých let, kdy se začaly používat mobilní telefony, se počet mozkových nádorů nezvýšil. Dokládá to třicetiletá studie skandinávských vědců. celý článek
Ženy se dožívají vyššího věku než muži a není to tím, že mají lehčí život. Japonští vědci se domnívají, že našli skutečný důvod. Dámy jsou k tomu totiž geneticky naprogramované.
Víte, že opálené bříško vypadá štíhlejší? Že k jeho skvělé formě lze vedle tvrdého tréninku zaměřeného výhradně na oblast břišního svalstva přispět také jogging nebo veslování?
Porod bolí, bohužel. Naštěstí však existují triky, které mohou utrpení zmínit, anebo jej alespoň trochu urychlit. Zajímá Vás, jaké? Čtěte dále!