Ranní nevolnosti jsou známkou zdravějšího těhotenství


Ženám, které v raném stadiu těhotenství trpí nevolností a zvracením, hrozí menší nebezpečí, že potratí. Tvrdí to nový výzkum amerických vědců.

Podle poslední studie existuje souvislost mezi nevolnostmi a rizikem potratu, a to zvlášť u starších maminek.

Podle spoluautorky výzkumu, Dr. Ronny L. Chanové z univerzity v Severní Karolíně, trpí nevolnostmi v prvním trimestru více než polovina žen. Podle dosavadních údajů je mezi těmito ženami nižší procento spontánních potratů než u ostatních.

Chanová se rozhodla, že odhalí, jaká je souvislost mezi těmito symptomy a délkou jejich trvání a úspěšností těhotenství.

"Sledovali jsme 2 400 žen od raného stadia těhotenství, takže jsme mohli získat velmi podrobné údaje o jeho průběhu včetně délky trvání prvních nevolností," říká.

Těmi trpělo 85 procent respondentek a více než polovina z nich i zvracela. Zatímco o dítě přišlo do 20. týdne 11 procent těchto žen, ty, které žádné potíže neměly, potratily více než třikrát častěji. Tato souvislost se podle vědců se stoupajícím věkem výrazně zesiluje.

Experti zatím nevědí, co je příčinou tohoto jevu, ale tvrdí, že spojitost mezi ranními nevolnostmi a průběhem těhotenství je nepopiratelná.

"Je možné, že nevolnost a zvracení donutí ženu upravit si jídelníček a začít vést lepší životosprávu. Tím se omezí potenciálně nebezpečné látky, které by mohly ohrozit plod," tvrdí Chanová. 

Dalším zdůvodněním může být podle ní to, že ženský organismus prostě jen citlivě reaguje na prudký vzestup hladiny hormonů, které se v prvním trimestru začínají tvořit.

Přečtěte si také:

Navštivte také: Celebrity, Diskuze pro ženy

Zdroj: Korzo

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.