Tajemství pivního břicha je konečně rozluštěno


Pokud žena vypije třeba půllitr piva, může za nějakou dobu očekávat, že v pase přibere deset centimetrů.

Muži jsou na tom lépe a v pase přibírají méně, jen kolem šesti centimetrů. Výzkum ukázal, že při vývoji "pivního pupku" nezáleží na tom, kolik člověk celkem vypije třeba za rok, ale o to, jak pije.

Vědci se domnívají, že se jim konečně podařilo přijít na to, proč pití alkoholu vede k ukládání tuku právě v oblasti břicha.
Zdá se, že ke vzniku pivního pupku dochází tehdy, když někdo vypije větší množství alkoholu najednou. Proto muži, kteří denně vypijí třeba dvě piva, na své postavě změny nepozorují.

K těmto výsledkům dospěla studie bezmála 30 000 lidí v letech 2002 až 2005, kterou prováděli vědci z University College London. Zkoumali muže a ženy ve věku 45 až 69 let z Polska, Ruska a České republiky.

Ukázalo se, že pupek se zvětšuje především u nárazových pijáků, tedy u osob, které toho alespoň jednou za měsíc vypijí opravdu hodně. Těchto osob byla mezi zkoumanými pětina. Muži přibrali za dobu studie v průměru 6 centimetrů v pase, ženy celých 10 centimetrů.

Výzkum také ukázal, že efekt nárazového pití je nezávislý na celkovém množství alkoholu, který daný člověk za rok vypije.
"Nejde tu o celkové množství, ale o to, jak se pije," tvrdí profesor Martin Bobak, který studii vedl.
A dodává také, že ženy zřejmě v pase přibírají více proto, že jsou obvykle menší a lehčí než muži.

Přečtěte si také:

Navštivte také: Plesová kosmetika, Módní trendy

Zdroj: Korzo
Foto: Samphoto

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.