VacuShape jako vhodná zbraň proti zbytečným zásobám tuku


Už jste také slyšeli, že špeky v zimě zahřívají tělo? Pokud jste tomu nikdy ani trochu nevěřili, udělali jste dobře.

S teplem to opravdu nesouvisí. Na vině je hormon melatonin. Jeho produkce je závislá na tmě, tedy v zimě jej naše epifýza (šišinka mozková) produkuje více. A protože melatonin zprostředkovává kvalitní spánek, cítíme se ospalejší. A často také bohužel hladovější. Mohou za to naši předci. Bohužel, geneticky máme zakódováno, že v zimě nedává příroda tolik jídla a jedinou možností tedy je tedy uložit si na podzim co nejvíce energie do zásoby v tuku. Jaký se tento stav podepíše na našem těle? Únava a zima za oknem vyvolává nechuť k obvyklým pohybovým aktivitám, místo toho usedáme na gauče, pouštíme televizi a k ní si dáme třeba slané brambůrky. A katastrofa v podobě nabytých kil je na světě. Jde s tím vůbec něco dělat?

„Využijme každého sluníčka a jezme větší množství zeleniny a mořských ryb, jako jsou například losos, tuňák, makrela. Co nejvíce omezme sladké, kávu a také alkohol. Rozhodně nepodlehněme zimní lenosti a cvičme. Před cvičením jezme uhlovodany, které obsahuje třeba rýže, brambory, nudle či müsli, abyste získali energii. Po něm zase potraviny bohaté na bílkoviny, jako například ryby, drůbež či tofu. Pomůžeme tak svému tělu v utváření svalstva,“ radí Jitka Dlouhá, trenérka ze společnosti Wellness profi. A co s těmi brambůrkami u televize? Nahraďme je krájenou paprikou, salátovou okurkou nebo kedlubnou. Pocit, že něco mlsáme, budeme mít také a tukovým buňkám nedodáme tolik toužebnou potravu.

I v zimních měsících je možností jak cvičit celá řada. Měli bychom si však vybírat především takový pohyb, díky němuž udržíte na uzdě tzv. depotní tuk. Právě ten totiž slouží jako zásobárna energie pro horší časy a ukládá se především na zadečku, bocích, bříšku a stehnech. K jeho likvidaci je nejprve třeba problémové partie dobře prokrvit. To lze nejúčinněji na trenažéru chůze VacuShape, který kombinuje aerobní pohyb s řízeným podtlakem. „Díky střídání nízkého a běžného atmosférického tlaku protéká tukovou tkání více krve. To podporuje metabolismus tuků a také zlepšuje funkčnost lymfatického systému. Míza, která proudí naším tělem, dokáže přepravit lépe tuk do krevního oběhu a odtud pak do svalů. Energii si tedy tělo neschovává do tukových polštářků, ale využívá ji,“ vysvětluje Jitka Dlouhá. Silné prokrvení pokožky i lepší zásobování svalů kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy navíc působí pozitivně proti celulitidě. Celkově je pleť hladší, jemnější a přitom pevnější. „Během cvičení bychom rovněž měli dbát na pitný režim,“ říká Jitka Dlouhá a pokračuje, „optimální jsou tři litry tekutin. Díky nim totiž zajistíme lepší odvod metabolických zplodin ven z těla.“
 

Silná vůle, zdravá vyvážená strava a přiměřený pohyb – to je jediná správná prevence nadváhy
a obezity, která existuje. Zázraky se nekonají, a to ani jsou-li nabízeny v sebepřitažlivějších televizních reklamách. Existují však dobré rady, které mohou ve věčném boji s kilogramy přinejmenším pomoci:

1. Do samoobsluhy nikdy nechoďme hladoví. Nakupujme s rozumem a nikoli pod vlivem chutí. Naučme se nahrazovat kalorické a tučné složky jídelníčku lehčími.

2. Sledujme tuk a cukry. Naučme se znát obsah tuku v potravinách. Není třeba, abychom se až fanaticky vyhýbali každému gramu, jen je nutné naučit se vyvážit poměr tučných a nízkotučných jídel. Toužíme-li po sladkém, kupme si místo zákusku třeba sušené meruňky nebo švestky. Sušené banány ale nikoli – jsou kalorické a chuť na sladké nezaženou.

3. Máme opravdu hlad? Pokaždé, máme-li nutkání něco sníst mimo dobu jídla, vypijme sklenici vody. Pak několik minut počkejme, jestli hlad nezmizí.
4. Jezme málo a častěji. Lépe je konzumovat více malých porcí v průběhu dne. Častým jídlem se zklidní apetit, trávicí systém je donucen pracovat a odpadne večerní touha po „bílení ledniček“.

5. Nedojídat se smí. Jakmile tělo řekne dost, přestaňme jíst. Zbytků na talíři nám vůbec líto být nemusí. Jídlo nás má uspokojit, nikoli tížit jako balvan.

6. Sport je požitek. Nejlepším spalovačem tuků je pohyb. Látková výměna je po něm rychlejší, a to i když jen sedíme.

7. Zůstaňme nohama na zemi. Nepokoušejme se o rekordy. Zhubnout 10 kilo za 10 dní? To je asi stejné, jako kdybychom chtěli ujít 10 kilometrů za 10 minut! Například při cvičení ve VacuShapu je nejdůležitější pravidelnost. Doporučujeme absolvovat 30 minutovou chůzi v trenažéru minimálně třikrát týdně. První výraznější známky hubnutí se obvykle objeví po desáté aplikaci.

8. Tuk dělá tuk. Zpočátku je dobře schován, ale dříve nebo později se projeví. Tělo ho totiž může ukládat do nekonečna. Chceme-li si tedy udržet váhu, nepotřebujeme ho více než 60 gramů denně. Potřebujeme-li zhubnout, snižte příjem na 30 až 40 gramů denně.

9. Hladovění je jen pro hlad. Nic nejíst nebo uždibovat malé kousky je to nehorší, co můžeme udělat. Chuť bude stále dráždivější a dříve nebo později jí stejně podlehneme.

10. Jídelníček má být pestrý. Jíst pouze brambory, ovoce a nízkotučný jogurt? Špatně! Jednostranné diety nepřinášejí uspokojení. Na jejich konci je vždy jo-jo efekt.

Více informací najdete na stránkách www.vacushape.cz.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.