Sbohem bolesti zad!


Bolestmi zad trpí stále více lidí. Mnoho z nich si již na bolest zvyklo nebo se ji snaží přetrpět, aniž by si uvědomovalo, že si tím mohou přivodit nepříjemné bolesti i jiných částí těla. Nezřídka toto jednání končí operací, ta by ale měla být až poslední možností.

Bolest signalizuje, že je v našem těle něco špatně a není tu proto, abychom ji přehlíželi. Pokud nás bolí záda, může to být hned z několika důvodů. Nejčastějším problémem je špatné držení těla a ochablé hluboké svalstvo v okolí páteře. Dokonce i lidé, kteří cvičí pravidelně a žijí aktivně, často zapomínají právě na autochtonní svaly a posilují pouze ty povrchové. Ty jsou sice velmi pěkné na pohled, ale funkci našeho těla zas tak moc nepřidají.

Špatným cvičením, některými sporty zatěžujícími pouze jednu stranu těla nebo častým sezením u počítače mohou vznikat také svalové dysbalance, které potom zapříčiňují svalové spasmy. Jedno se přidává k druhému a z banálních bolístek pak mohou vzniknout i strukturální problémy, chronické bolesti zad či onemocnění páteře.

Medicínská tréninková terapie

Pokud však zakročíme včas a svěříme se do rukou odborníků, můžeme předejít nebo dokonce napravit vyhřeznutí ploténky, dále předejít operacím, či větším potížím. Tajemství spočívá v MTT, tedy medicínské tréninkové terapii.

cviceni pod dohledem terapeuta

Je to velice účinná metoda, jejíž výsledky jsou doloženy výzkumy z Evropy i USA. Díky této terapii je pacient uveden do posílení příslušných svalových partií pod dohledem odborníků. Terapeuti jsou přímo proškoleni na MTT a tím je garantována ta nejvyšší kvalita péče. Pomohou Vám se správností cviků, se zdravou mírou i s motivací.

Nejdůležitější část terapie je prováděna na posilovacích přístrojích, které jsou sestaveny tak, aby napravily přesně ty problémy, které potřebujeme. Jeden je specializovaný na posilování hloubkového svalstva krční páteře a druhý na posilování hloubkového svalstva bederní páteře.

specializovane cvicebni stroje

Posilování na specializovaných přístrojích je doprovázeno lázeňskými a relaxačními procedurami, které poskytuje Hotel Pyramida. Můžete si vybrat hned z několika balíčků, které udělají dobře tělu i duši.

hotel Pyramida

Také když trpíte migrénami, pískáním v uších, příčina může být v krční páteři. Pečujme o své zdraví, a pokud registrujete jakýkoliv z uvedených problémů, neváhejte navštívit odbornou pomoc a pustit se do terapie, než bude riziková operace posledním řešením. Získejte zpět svůj balanc, vitalitu a zdravý životní styl.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.