RawFest:
1. ročník festivalu živého jídla


Živé jídlo a skvělá zábava vás čeká v sobotu 24. května 2014 na akci RawFest, prvním ročníku festivalu živé stravy, zábavy, sportu a inspirace.

Těšit se můžete na to nejlepší ze světa raw food, od sušených produktů až po celá raw menu "připravovaná" mistry raw kuchaři přímo na místě, dále smoothies, superfoods a chybět nebude ani čerstvé ovoce a zelenina včetně exotiky. O zábavu a vzdělání bude postaráno v přednáškovém stanu, v celém areálu pak proběhne mnoho uměleckých a sportovních workshopů zpestřených o profesionální exhibice. Velkou pozornost věnují pořadatelé dětem a jejich vyžití. Celý den vyvrcholí tombolou, koncerty a fireshow. Vstupenky lze pořídit v síti ticketstream nebo v e-shopu Lifefood.

Živé jídlo, neboli raw food, je koncept, kdy jídlo neprochází tepelným zpracováním vyšším než 42 °C , takže živiny v něm zůstávají v nejvyšší možné míře zachované,“ vysvětluje Tereza Havrlandová, majitelka pořádající společnosti Lifefood, co to znamená živá strava a dodává: „s raw food je navíc obecně spojena úcta k přírodě a ke všemu živému, takže jen přirozeně vyplynulo pojmout RawFest nejen jako oslavu živého jídla, ale života vůbec.“

Pokrmy z živého raw jídla jsou chutné a rozmanité

Kromě zástupců z oblasti raw food, jako je společnost Lifefood či raw restaurace Secret of raw, Plevel či Jelica, potvrdilo účast i mnoho dalších zajímavých vystavovatelů zaměřených na zdravý či alternativní životní styl. Radost jistě udělá prodejní výstava dřevěných šperků Pedrin, produkty ekodrogerie Tierra Verde, veganská obuv, 100% přírodní kosmetika, fairtrade či bio oblečení Biošatník a Flamingopark, aromabar nebo Kokoza se svým jedlým balkonem. Budete se moci nechat nalíčit čistě přírodní kosmetikou či zjistit, jaký módní styl by Vám volila Vaše duše.

Rawfood

Během festivalu proběhne mimo jiné vyhlášení prvního ročníku soutěže o Zlatou dobrawtu. O vítězi rozhodnou přímo návštěvníci festivalu, kteří zvolí nejchutnější pokrm a nejoblíbenější smoothie. Určitě přijdeme s něčím, co návštěvníky osloví. Troufám si říct, že si na titul už brawsím zuby,“ usmívá se Jan Plajner z restaurace Secret of Raw, která se stala jedním z partnerů akce.

Hudební a malířské workshopy vedeny zkušenými profesionály

V přednáškovém stanu dozajista mnoho zvučných jmen naplní touhu po informacích, zatímco v areálu budou probíhat malířské workshopy od Blank Canvas pod vedením Libora Kormana, experimentální Body percussion od Jiřího Boudy nebo intimnější hudební dílny se Štěpánkou Čížkovou pro děti i dospělé. Důležitou součástí programu je jeho sportovní část, kdy se budete moci zapojit do sportovních workshopů počínaje jógou a konče speciálním bodyrock workoutem, zahrát si na provazochodce nebo se pokochat sportovní exhibicí členů uskupení Seberevolta. Na děti čeká olympiáda zvířátek, střelba z luku a mnoho dalších her, v závěru dne se bude losovat tombola a křtít kniha o raw food. Celým dnem provede návštěvníky herečka Nela Boudová, večer bude patřit kapelám Los Rumberos a Revolta a rozloučíme se ohňovou fireshow. Součástí programu pro děti je i možnost exkurze do výrobny rawfood pochoutek Lifefood.

Děti si Rawfest užijí plnými doušky

Všem se vřele doporučuje sportovní oblečení protože program vás určitě nenechá v klidu a k němu karimatky nebo deky na ležení, pro zasloužený odpočinek na jarní zelené louce v areálu. Vstupenky lze zakoupit v síti ticketstream.cz nebo v e-shopu Lifefood.

Více info na www.rawfest.cz nebo na facebook.com/rawfest.

Festival pořádá společnost Lifefood ve spolupráci s restaurací Secret of Raw a internetovým serverem Bio-info.cz. Doprovodný program zajišťuje park Zeměráj.

RawFest

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.