Za většinu onemocnění může překyselení organismu


Již Hippokrates (460 př. n. l. - cca 377 př. n. l.), nejslavnější lékař antického starověku, tvrdil, že ze všech složenin obsahujících naše tělo se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější.

Jeho slova potvrzují po tisících letech i dnešní odborníci. Překyselení organismu je i dnes považováno za jedno z nejnebezpečnějších degenerativních zdravotních problémů.

"Překyselení organismu zvyšuje riziko zánětlivých onemocnění způsobující zpomalené hojení ran či zeslabenou schopnost regenerace. Následky se navíc projevují v podobě depresí, psychických poruch, obezity, cukrovky, dále roztržitostí, opotřebováním žláz, plísňovými onemocněními či ekzémy," vysvětluje MUDr. Otto Horák z pardubického centra Wellness Trend.

Nejčastěji je podle něj na vině nesprávné stravování. Chybná životospráva totiž způsobuje, že se podíl zásaditosti v těle neustále snižuje.
Překyselení organismu je potom důvodem většiny nemocí. Problémová je především nadměrná konzumace masa, mléka, kávy, cukru, sladkostí či průmyslově zpracovaných výrobků.

"Mezi další spouštěče patří hormonální poruchy, nahromaděná zloba a stres nebo onemocnění ledvin, které nezvládají vylučovat škodliviny z organismu," dodává MUDr. Horák.

Překyselení organismu ale i dnes bývá často podceňováno.
Podle posledních výzkumů je právě toto onemocnění důvodem většiny nemocí. Podle některých specialistů není téměř možno onemocnět, dokážeme-li udržet správnou zásadito-kyselou rovnováhu v organismu.

A jak tedy tuto rovnováhu v našem těle dodržet?
"Hlavním lékem na překyselení organismu je strava nezatížená potravinovou chemií. Je důležité jíst syrovou zeleninu a ovoce, kvalitní celozrnné obilniny, zakysané mléčné výrobky, luštěniny a hlavně se vyhýbat tučným masům a výrobkům," uzavírá renomovaný odborník a zakladatel programu Revoluční hubnutí. 

Zdroj, foto: Korzo

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.