Vyčítalovi hrozí ochrnutí, lékařka mu zakázala kytaru!

21.09.2009 | Revue

Zakladatel kapely Greenhorns, karikaturista Jan Vyčítal (67), se musel nadobro vzdát hry na svou oblíbenou kytaru. A protože bez muziky nemůže žít, koupil si ukulele.

"Zažil jsem s kapelou dvě vážné bouračky, zůstaly mi po nich následky na páteři, nesmím nosit nic těžkého. Nedávno mi lékařka řekla, že jestli nechci skončit na invalidním vozíku, musím s kytarou úplně skončit," prozrazuje Vyčítal.

Až teď konečně vyrazil Honza na čundr do lesů, protože v létě nebyl čas. "Dodělávali jsme novou desku, která by měla vyjít v říjnu, tak doufám, že nám zářijové počasí úmysl spát pod širákem nezhatí," doufá milovník přírody a trampingu.

Vyčítal sice aktivně na kytaru nehraje už skoro deset let, při vystoupení skupiny Greenhorns jen zpívá a moderuje, ale s přáteli si u táboráku občas rád zabrnkal. Bohužel, i s tím už je ale definitivní konec.
"Nezbylo mi než poslechnout. Kytara je prý pro mě moc těžká, při hraní se hrbím a údajně vyhmátnutí akordu a jeho udržení je pro páteř to nejhorší, co může být," odůvodňuje Vyčítal lékařský verdikt.

"Samozřejmě mně to nedalo a přemýšlel jsem, co dál. Pak jsem šel a koupil jsem si ukulele. To je taková malá kytárka, na kterou hráli už kdysi námořníci. Není sice tak zvučná, ale lepší něco než nic, je úplně lehounká. Dokonce lehčí, než když nesu v ruce chlebník," pochvaluje si Jan Vyčítal svůj nový hudební nástroj, kterému už přišel na chuť. 

Zdroj, foto: Korzo

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.