Trvalá epilace v otázkách a odpovědích


Trvalá depilace - EASYEPIL - využívá světelný paprsek pro zničení vlasového váčku a zamezení opětovného růstu. Patří k nejúčinnějším formám a metodám trvalé depilace.

Které oblasti lze přístrojem EasyEpil epilovat?
 - obličej (horní ret, brada, kotlety...) 
 - horní a dolní končetiny 
 - oblast třísel 
 - podpaží 
 - poprsí 
 - břicho, hýždě 
 - ramena, záda 

Jaké jsou podmínky úspěchu? 
 -
tmavé chloupky s dostatkem melaninu - pigmentu (černé, hnědé)  
 - světlá, popř. minimálně opálená pokožka  
 - absolvování 3 až 5 sezení ve správném časovém intervalu 

Při ošetření se využívá účinek krátkodobého intetzivního tepelného šoku. Světelný paprsek zachytí melanin, který zbarvuje ochlupení a po chloupku se přenese k vlastnímu folikulu, který tímto způsobem atrofuje. Protože se chloupky nacházejí v různém stadiu růstu, je třeba toto ošetření několikrát opakovat (v průměru 4 krát po měsíčních intervalech). Nejlepších efektů bývá dosaženo u tmavých chloupků, které vyrůstají na méně pigmentované a neopálené kůži. Světlé chloupky vyžadují opakované ošetření, šedivé a bílé chloupky přístroji IPL epilovat nelze.

 

Jak se provádí ošetření IPL-EasyEpil?
 - před epilací IPL neodstraňujeme chloupky pinzetou ani teplými vosky - tedy žádné vytrhávání 
 - doporučuje se chloupky pouze holit žiletkou nebo strojkem 
 - epilovaná oblast se očistí lihovým roztokem
 - přiložením sondy fototypu se vykalibrujeme přístroj
 - na hlavici se nasadí hygienický rámeček
 - na pokožku se přiloží hlavice IPL
 - hlavice se posouvá těsně za sebou po ošetřované oblasti a provádí se ošetření   
 - na závěr se aplikuje zklidňující přípravek PostDepil
 - po několika dnech (v rozmezí 1-14 dnů) odumřelé chloupky přirozeně vypadají 
 - nedoporučuje se chloupky vytrhávat ani holit dříve než po 5 dnech, neboť chloupky tvoří přirozenou ucpávku pórů a zabraňují tak možnosti infekce

Jak dlouho trvá ošetření přístrojem IPL technologie EasyEpil?
Délka ošetření závisí na rozměrech ošetřované oblasti. Ošetření podpaží a třísel - 10 minut. Ošetření větších oblastí, jako jsou nohy a záda mohou trvat až 40 minut.
Vzhledem k tomu, že EasyEpil má bezkonkurenčně největší oblast ošetření na jedem záblesk (13 cm čtverečních) je i rychlost tohoto ošetření extrémě krátká.

Jaký je ideální počet návštěv?
Počet návštěv závisí na ošetřované oblasti, v průměru se jedná o 4 sezení. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí převážně na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Proto je třeba uskutečnit několik sezení, abychom ošetřili i chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Frekvence ošetření u fotoepilace je od 4 do 8 týdnů. Nejlepší účinky jsou v oblasti podpaží a třísel.

Doporučuje se před a po ošetření zvláštní opatrnost?
Nedoporučuje se těsně před aplikací IPL opalovat se na slunci ani v soláriu, používat samoopalovací přípravky měsíc před a několik dní (min. 5) po ošetření. Není vhodné chloupky odbarvovat ani depilovat jakoukoliv metodou vytrhávání (pinzeta, vosk) až do dalšího sezení. Chloupek totiž absorbuje světelnou energii prostředníctvím melaninu v kořínku. Pokud kořínek vytrhneme, nedojde k absorbci energie a buňky vlasového folikulu se nezničí.

Je Fotoepilace přístrojem EasyEpil efektivní?
Epilační systém EasyEpil zaručuje maximální účinnost při epilaci. Využívá inovační technologie, v níž se každý světelný impulz skládá z rychlé sekvence mikropulzů, mezi nimiž jsou přestávky. Tato sekvence zaručuje kontrolovanou absorbci a zmírňuje ohřívání ošetřované oblasti na minimum.

Mohou absolvovat ošetření i muži?
Toto ošetření je vhodné jak pro muže, tak pro ženy. Aplikace IPL se pouze nesmí provádět v oblasti šourku.

www.studiovanda.cz

Přečtěte si také:

Navštivte také: Tělová kosmetika, Módní trendy

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.