Osvaldová se Soukupem cukrují při práci jako hrdličky

13.01.2010 | Revue

I když textařka Gábina Osvaldová (56) měla občas svého manžela, hudebního skladatele Ondřeje Soukupa, (58) pro jeho nevěru se zpěvačkou Lucií Šoralovou po zuby, jsou dokonalá tvůrčí dvojka.

Gábina píše texty, Ondřej muziku. A skvěle si při práci rozumějí. Teď společně připravují pro Divadlo Kalich nový muzikál Robin Hood.

"U tohoto projektu je to tak, že já píši dopředu libreto, mám už většinu písniček a Ondřej pak k tomu skládá muziku. Ale třeba u muzikálu Johanka z Arcu se stávalo, že mi přinesl hudbu a já jsem pak na ni psala text. Ovšem pro mne je lepší, když mohu napsat nejdříve text, když libreto vzniká dopředu. Když je to naopak, je to potom hrozná dřina," svěřuje se Osvaldová.

"Při práci vycházíme vstříc a já se vždycky těším, s jakou muzikou Ondra přijde. Mívám totiž určitou představu a pak mu někdy řeknu, tohle není ono, ale obvykle mu dám časem zapravdu, že se trefil."

Robin Hood hledá své hrdiny
Při přípravě muzikálu Robin Hood se spojilo tvůrčí duo Osvaldová-Soukup s televizí Prima. A připravují castingovou show Robin Hood - Cesta ke slávě aneb Jak se dělá muzikál. Jejím cílem je najít nové talenty, neokoukané mladé lidi, kteří by mohli hrát hlavní role Robina a Mariany v novém muzikálu. Diváci na jaře zhlédnou na Primě třináct dílů, čtyři střihové, devět živých, ze kterých by měly vyjít nové budoucí muzikálové hvězdy.

"Samozřejmě že to nemůže být někdo jen tak z ulice, člověk, který by se nikdy nevěnoval zpěvu, tanci, hraní. Na muzikálové herectví jsou už dnes školy, i sebenadanější člověk musí mít pečlivou přípravu. My chceme najít nadané lidi, se kterými se dá dál pracovat. Jistěže upoutávky v televizi tak trochu matou, že člověk praští štětkou a jde do muzikálu," vysvětluje Osvaldová.

Zdroj, foto: Korzo

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.