Je libo panáka koňského spermatu? Raději pár syrových škorpiónů…

22.02.2011 | Volný čas

Novozélanďané přinesli světu adrenalinové sporty jako je bungee jumping či lyžování s helikoptérou (heliskiing). Teď lásku k extrémům vnášejí i do kuchyně.

Milovníci dobrého jídla si na festivalu jídla z přírody budou moci pochutnat na syrových škorpiónech, čokoládou polévaných broucích, červech v těstíčku či na koňském spermatu.

"Jde o představu, že pak bude mít člověk přímo koňskou sílu," říká Lindsay Kerslake, šlechtitel koní z města Christchurch, který s nápadem přišel.

Kerslake reportérům AFP vysvětlil, že koňské sperma chutná jako mléčný koktejl a mělo by se zapít panákem nějakého energetického nápoje.
Mike Keenan, organizátor festivalu Wildlife Foods, tvrdí, že o tento nezvyklý nápoj jistě bude zájem a i on ho zkusí.

Festival ve městě Hokitika na novozélandském Jižním ostrově běží už 22 let. Je určen především lidem z města, kteří chtějí ochutnat trochu z toho, co nabízí příroda.
Většina pokrmů je určena takřka každému, například srnčí guláše či řízky z divočáka. Beraní varlata nebo býčí penisy jsou pro odvážnější, ale Kerslake se pustil na ještě křehčí led.

"Řekl si, že tyhle panáky koňského spermatu s příchutí budou něco úplně jiného. Pracuje na celé řadě příchutí, od vanilky až po jahody a čokoládu," dodal Keenan.
Zdroj: Korzo
Foto: Samphoto

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.