Co ženy chtějí? Raději řemeslníka než bankéře!

06.05.2009 | Sex a vztahy

Nejžádanějšími muži jsou ti, kteří mají šikovné ruce. V dobách krize to mají metrosexuálové spočítané. U žen podle posledního průzkumu zcela jednoznačně vyhrávají retrosexuálové, tedy muži, kteří zvládají klasické mužské práce.

Průzkum, který provedla společnost Homebase, ukazuje, že praktické dovednosti jsou pro ženy důležitější, než to, jak muž vypadá. 

Dvě třetiny žen přiznávají, že by si raději vzaly instalatéra, zedníka nebo elektrikáře, než doktora, bankéře či právníka.
Méně než deset procent žen prý za ideálního životního partnera pokládá člověka pracujícího ve finančním či bankovním sektoru. Více než polovina žen je přesvědčena, že dnešní doba si jasně žádá schopného kutila.
Zdá se ale také, že ženy berou kutilství do vlastních rukou. Polovina žen tvrdí, že se v dnešní době raději pokusí nějaký menší problém v domě napřed vyřešit sama. A až se jim to nepodaří, přijde na řadu kvalifikovaný profesionál.

Developer Craig Phillips, který založil největší školu stavitelských řemesel na severozápadě britských ostrovů, k tomu reportérům FemaleFirst řekl:
"Rád slyším, že ženy oceňují praktické dovednosti. Je to něco, co se může naučit každý. Když si umíme sami věci opravit, nejen to ušetří peníze, ale člověk z toho také má dobrý pocit. A ten je nenahraditelný."
Průzkum také ukázal, že bezmála dvě třetiny Britů neví, jak opravit kapající kohoutek, padesát procent Britů neumí tapetovat a tři čtvrtiny ostrovanů neumějí opravit zámek.

Přečtěte si také:

Navštivte také: Diskuzi pro ženy, Recepty na polévky

Zdroj: Korzo

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.