Aktivní sex prodlužuje život. Podporuje totiž metabolismus


Čilý sexuální život není jen zárukou dobrého pocitu a mladistvého vzhledu. Podle nového výzkumu také pomáhá prodloužit délku života.

Americký expert na stárnutí Dr. Eric Braverman vydal knihu s názvem Younger (Sexier) You - Mladší (více sexy) Ty. Tvrdí v ní, že sex nejen zvyšuje hladinu hormonů, což nás udržuje mladé, ale také podporuje metabolismus, mozkové funkce, činnost srdce a imunitní systém.

A co podle Bravermana pro udržení sexuální aktivity pomáhá?
Káva prý zvyšuje libido, burské oříšky podporují vzrušení, avokádo zvětšuje příjemné pocity a tmavá rýže působí proti frigiditě.

Lékař také poukazuje na předchozí studie z univerzity v severoirském Belfastu. Podle té je sex třikrát týdně zárukou, že nebezpečí infarktu nebo mrtvice u mužů klesne na polovinu.

Orgasmus je zbraň proti infekcím
"Orgasmus je výbornou zbraní proti infekcím. Vzniká při něm o pětinu víc imunitních buněk. Sexuální aktivita starších mužů je také dobrou prevencí před rakovinou prostaty. Nejlepšími afrodiziaky jsou chřest, banány, kapusta, celer, fíky, ústřice a mořské řasy," tvrdí Braverman.

Podle něho ale nejde o pouhý mechanický sex. Zdravé sexuální funkce jsou také o tom, jak mozek reaguje na podněty, které mu vysílá tělo.

Když je mozek na vrcholu své činnosti, produkuje chemické látky ve správném množství.
Snížená chuť na intimní chvilky může být prvním znakem, že nevytvářejí čtyři základní chemikálie - dopamin, acetylcholin, kyselina gama-aminomáselná a serotonin.

Zdroj: Korzo
Foto: Happylife.net.au.

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.