Obdarujte svou partnerku na Valentýna tou správnou květinou!

07.02.2019 | Krása a móda | Módní tipy

Svátek svatého Valentýna se blíží a muži řeší každoroční dilema. Jakou květinou nejlépe vyjádří své city? I květiny totiž mají svůj význam a každá se hodí pro jinou příležitost.

Den svatého Valentýna

Slaví se v anglosaských zemích pravidelně 14.února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy si partneři (nebo tajní ctitelé) nadělují dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice se symboly lásky. V poslední době se tento svátek slaví i v Evropě.

Květina, dárek, který nikdy neurazí

Tradičním dárkem je květina. Mluvíme-li o květině ke svátku zamilovaných, pak jsou jasnou volbou růže. Jsou totiž symbolem lásky. Pěkný pugét růží okouzlí každou ženu.Růže – symbol lásky

Dříve symbol války, dnes symbol lásky. Vyjadřují snad všechny emoce. Ptáte se jak? Barvou!

Červená až rudá
Jemnější tóny červené vyjadřují, že jde o upřímnou lásku. Temně rudá znamená vášeň.

Růžová
Asi všechny ženy mají s jemně růžovou barvou spojenou romantiku. A přesně to vyjadřuje tato barva i u růží. Romantická láska, zamilovanost, ale také obdiv a úcta.

Bílá
Symbol čistoty, nevinnosti, obdivu a úcty. Proto jsou častou součástí svatebních kytic.

Žlutá
Platonická láska, přátelství, radost, poděkování ale také žárlivost. Pozor na důvod, proč volíte právě žlutou barvu.

Oranžová
Vyjadřuje tajné city, které by se už měly změnit. Už se nechci skrývat, chci, aby náš vztah přerostl v něco víc, …A co jiné květiny?

Ne každý má růže rád. Ne vždy je třeba na Valentýna darovat jen růže. Některá žena preferuje raději hrnkovou květinu před řezanou, jiná zase očekává originalitu. Co třeba orchideje, lilie nebo tulipány?'

Orchidej
Výjimečná květina pro výjimečnou osobu. Vybírat můžete z malokvětých i velkokvětých odrůd mnoha barev.

Lilie
Symbol nevinnosti, ale také naděje a budoucnosti.
Květina může být i namixovaná. Popusťte uzdu své fantazii. Pokud si nejste jisti, nechte si poradit nebo se inspirujte nabídkou již předpřipravených virtuálních květin.
 

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.