Jak přežít přípravu na Vánoce

7.12.2016 |

Advent je časem očekávání příchodu Vánoc a radostného těšení se na dárky a setkání s rodinou. Nebo by měl být.

Pro většinu českých žen to totiž tak není, naopak, čeká je jedna z nejvíc stresujících částí roku. Jak tedy přežít čekání na Vánoce a nezbláznit se ze všech povinností a výdajů? Jednoduše, berte všechno s nadhledem. Každopádně dáme vám pár tipů!

Základem je usnadnit si život

Očekává tchýně a s ní i manžel 10 druhů domácího cukroví? Tak v potu tváře napečte tři, nejlépe ty nejvíc voňavé, jako vanilkové rohlíčky a kokosky, a ty ostatní si objednejte v cukrárně nebo u nějaké domácí pekařky. Pečte hlavně ve chvíli, kdy manžel není doma a cukroví pečlivě uschovejte i s tím nakoupeným. Skvělé je taky zaměstnat děti mazáním lineckého, protože upatlaný stůl i potomky nebude moci ignorovat ani manžel. Provoněný byt bude důkazem toho, jak moc jste se zase nadřela. A pokud se bude tchýně divit, že máte letos jiné druhy, tak jste si potřebovala vyzkoušet nové recepty od kamarádek. Manžel ani nepozná, že je něco jinak, hlavně, že budou mísy plné.

Velký vánoční úklid je jen pomluva

Uklízíte doma každý týden? Ano. Tak proč zrovna na konci roku šílet s úklidem. Luxujete a vytíráte každý týden, někdy i dvakrát. Tak to nepřehánějte. Okna se myjí, když přes ně není vidět, takže žádný stres. Záclony vyperte v obýváku, v kuchyni to stačí až po svátcích. Stejně do sebe natáhnou odér smaženého kapra. A pokud byste nepřežila bez vycíděné linky a nábytku, objednejte si uklízecí firmu.

Kde na všechno vzít?

Ideální je našetřit si na Vánoce předem, ale ne každému se to podaří. Základem je nepřehánět to. Nemusíte nakupovat zrovna hromadu dárků, aby vás měla rodina radši. Věnujte pozornost hlavně dětem, pro dospělé Vánoce nejsou o dárcích, ale spíš o společně stráveném čase.

Chcete-li někomu udělat radost a nedostává se vám momentálně peněz, řešení existuje. Na trhu je momentálně velmi mnoho poskytovatelů bankovních i nebankovních půjček. Porovnejte si je mezi sebou a zjistěte, která vám vychází nejvýhodnější.

Nebo si stačí vzít rychlou půjčku bez doložení příjmu, v lednu se trochu uskromnit a hned ji splatit. Obvykle se jedná o částku 5, maximálně 10 tisíc korun. A pokud ji splatíte v dohodnutém termínu, můžete ji mít i zcela zdarma. Problémem není ani, když jste v penzi, nebo na mateřské dovolené, existují totiž i půjčky, jejichž poskytovatelé neprověřují ani výši příjmu, ani úvěrové registry. Nikdy si ale neberte víc peněz, než jste schopná vrátit. Konkrétní podmínky půjček si porovnejte třeba na portálu hyperfinance.cz.

A nezapomeňte, chce to hlavně klid. Tak šťastné a veselé.

Zpracoval: finanční portál Hyperfinance.cz

Komentáře

Pro zobrazení komentářů se musíte přihlásit.